TÜRKİYE HALK KURTULUŞ PARTİSİ-CEPHESİ
HALKIN DEVRİMCİ ÖNCÜLERİ
(THKP-C/HDÖ)

22   N O'L U   B İ L D İ R İ
        İŞÇİLER!
        KÖYLÜLER!
        İLERİCİ, YURTSEVER VE DEMOKRAT
        TÜM HALKIMIZA!

        DYP-SHP hükümeti 500 gününü tamamlamaya yaklaşırken ülkemizde herşey olduğu gibi kalmıştır. Yolsuzluklarla, suistimallerle, rüşvetlerle ve işkencelerle mücadele edeceğini ilan ederek işbaşına gelen hükümet, birkaç göstermelik icraattan başka birşey yapmamıştır. Ülkemizde hala yolsuzluklar sürmekte; yolsuzluklarla servet yapanlar servetlerine servet katmakta; işkenceciler ellerini kollarını sallayarak dolaşmakta; devlet adına devletin polisi cinayetlerini sürdürmektedir.
        Ülkemiz her geçen gün Amerikan emperyalizminin çıkarlarına daha da angaje olmakta, Amerikan emperyalizminin "Adriyatik'ten Çin Seddi'ne kadar" yeni sömürü alanları oluşturmasına hizmet ettirilmektedir. Amerikan emperyalizmi bunlarla da yetinmeyerek faşist katliamların birinci dereceden sorumlusu ve yürütücüsü Türkeş'le gizli anlaşmalar yapmaktadır.
        İmar Bankası, Adabank, İnterStar gibi bir dizi banka ve şirket sahibi Uzanlar ANAP iktidarları döneminde yaptıkları servetlerini, DYP-SHP hükümeti ile daha da büyütürken, iki ANAP'lı bakanın "Yüce Divana" sevk edilmeleri sadece görüntüyü kurtarmaktan ibarettir.
        Şeriatçılar devlet desteğinde yaşatılıp cinayetler işlerken, İnsan Hakları Derneği üyeleri ve yöneticileri gece yarısı evlerinden alınarak sokak ortasında kurşunlandığı, "terörist" diye hergün yüzlerce kişinin sorgudan geçirildiği, işkence edildiği bir ülkede demokrasinin, demokratik hakların varlığından söz etmek sadece halkı aldatmak demektir.
        Devrimcilerin bu çürümüş, kokuşmuş ve kanlı düzene karşı verdikleri mücadele katliamlarla durdurulmaya çalışılırken, her türden polis cinayetleri gün be gün artmaktadır. On aylık çocuğunun gözü önünde katledilen anne ve babaların kanlı vücutları basında yer alırken, Koçlar, Sabancılar semirmeye devam etmektedirler.
        Onlar, Koçlar, Sabancılar, kısacası oligarşi tüm bunların sorumlusu ve planlayıcısıdırlar. Ve onlar, halkımızın devrimci savaşıyla yok olmaya mahkumdurlar.
        Bizler THKP-C/HDÖ olarak, gerçek bağımsızlığın ve demokrasinin kurulabilmesinin tek yolunun emperyalizmin ve onun işbirlikçilerinin iktidarının yıkılmasıyla olanaklı olduğunu söylüyor ve bu amaçla savaşıyoruz. Savaşımız emperyalizmin ve oligarşinin terörü ne kadar artarsa artsın kurtuluşa kadar sürecektir.
        Savaşımızın bugünkü evresinde THKP-C/HDÖ olarak 15 Mart 1993 günü "15 Mart Harekâtı"nı gerçekleştirmiş bulunuyoruz. Bu harekâtta gerçekleştirilen silahlı eylemler ekte açıklanmıştır.
YAŞASIN ÖNCÜ SAVAŞITÜRKİYE HALK KURTULUŞ PARTİSİ-CEPHESİ
YAŞASIN HALK SAVAŞIHALKIN DEVRİMCİ ÖNCÜLERİ
KURTULUŞA KADAR SAVAŞTHKP-C/HDÖ
10.00/15 Mart 1993


EK:
"15 Mart Harekâtı"nde
gerçekleştirilen silahlı eylemlerSayfa başına gidiş